Eğitim Fakültesi 2018 Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni bugün (06.06.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi’nin mezuniyet törenine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, , Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Emre Özel, Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Servettin Bilir, İl Müftüsü Yusuf Doğan, akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli mezun olan öğrencilere gelecek hedeflerinde başarılar diledi. Öğrenciler adına ise Eda Sultan Koca teşekkür konuşması gerçekleştirdiler.

Türkçe Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, İlköğretim Matematiği Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden 550 öğrencinin mezuniyet heyecanı yaşadığı törende, dereceye giren öğrencilere hediye takdim edildi. Eğitim Fakültesi halk oyunları ekibinin de gösteri sunduğu törende mezun olan öğrenciler anı belgelerini öğretim elemanlarından teslim aldı.

Tören, öğretmen andının okunmasının ardından öğrencilerin kep atması ile sona erdi.