Eğitim Fakültesi Akademik Kurulu Yapıldı

Eğitim Fakültesi Akademik Kurulu bugün (29.01.2020) Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda toplandı.

Kurula, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri katıldı.

Akademik Kurul açılış konuşmasını yapan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü, Eğitim Fakültesinin tanıtım slayt gösterinin ardından, Sosyal Sorumluluk Projelerine çok önem verdiklerini belirterek, dış paydaşlarla yaptıkları işbirliklerini anlattı. Yabancılar için Türkçe Görsel Sözlük ve Etkinlik Kitabının yayınlandığına değinerek Dünya’da bir ilk olduğunun altını çizdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Üniversitemizin en köklü fakültelerinden biri olan Eğitim Fakültesi’nde göstermiş olduğunuz başarılı faaliyetler, nitelikli öğretmenler ve başarılı akademik faaliyetleriniz için teşekkür ediyor 2020 yılında başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ediyorum diyerek sözlerine başladı.

Prof. Dr. Sadettin Hülagü, bizim gerçekleştirdiğimiz bütün faaliyetler; gerek yönetimsel gerekse eğitim açısından olsun her zaman öğrencilerimizi merkeze alan ve daha iyiyi hedefleyen bir nitelikte olmuştur. Bu süreçte eğitim fakültesinin temel formasyon verilerini ortaya koyuyor olması nedeniyle büyük önem taşıdığını, eğitimin temel gereksinimlerini belirlemek adına faaliyetlerine yön vermesi gerektiğine inanıyor bu konudaki çalışmalarda desteklerimizin sizinle olduğunu belirtmek istiyorum.” dedi.