Eğitim Fakültesi İlkokul Öğrencileri ile Mektuplaşıyor

Üniversiteli Gençler İlkokul Öğrencilerine Tecrübelerini Mektuplaşarak Aktarıyor

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci Kulübü tarafından yürütülen mektup arkadaşım projesi yeni arkadaşlarımızın ve yeni okulların katılımıyla büyüyerek devam ediyor.

Mektup Arkadaşım

Mektup Arkadaşım

Geleceğe yön verecek olan öğretmen adayları ile en kıymetli hazinelerimiz olan çocukların arasında köprü kurmayı amaçlayan proje Eğitim Fakültesi öğrencilerinin gönüllü katılımı ile başlamıştır. Projenin amacı, Fakültemiz mezunu olan öğretmenlerimizin öğrencileri ile Fakültemizde öğrenimine devam eden öğretmen adayları arasında mektup aracılığıyla bir köprü kurup farklı eğitim kademelerindeki öğrencilerin iletişimini sağlayabilmektir. Bu amaç doğrultusunda, proje ilk olarak geçen yıl Ağrı/Doğubeyazıt-Atatürk İlköğretim Okulunda, Mehmet Yıldırım öğretmenimizin 4.Sınıf öğrencileri ile uygulanmaya başlanmıştır.

Karşılıklı mektuplaşmalar neticesinde, olumlu dönütler alınmasıyla bu sene ikinci yılında devam ederken, diğer yandan fakültemizin öğrencilerinin gönüllü olma konusundaki yoğun talebi ile 2016-2017 eğitim-öğretim yılında projede yeni bir okul olan İstanbul/Pendik-Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Hatice Özün öğretmenimizin 5.Sınıf öğrencileri ile yeni bir mektuplaşma ayağı başlatılmıştır. Öğretmen adaylarımızın ve minik arkadaşlarımızın heyecanlı bir şekilde devam eden mektup arkadaşım projesi ileriki zamanlarda daha geniş bir gönüllü kitlesiyle farklı bölgelerdeki öğrencilere ulaşmayı hedeflemektedir.

r1 r2 r3

r4 r5