Fakültemiz öğretim üyelerinden Doç.Dr. Soner POLAT’ın yürütücüsü olduğu TÜBİTAK BİDEB tarafından desteklenen “Öğretmen Eğitiminde Barış Eğitimi” isimli çalıştay projesi kabul edilmiştir.

TÜBİTAK BİDEB Etkinlik Düzenleme desteklerinden olan 2223-D İşbirliği ve Öncelikli Alanlarla İlgili Etkinlik Düzenleme Desteği Programı “2015 Türkiye-Birleşik Krallık Bilim ve İnovasyon Yılı” kapsamında “Öğretmen Eğitiminde Barış Eğitimi” isimli çalıştay projesi kabul edilmiştir.

Birleşik Krallık’ta ve Türkiye’de Barış Eğitimi ile ilgili çalışan teorisyenlerin ve uygulayıcıların bir araya geldiği bu çalıştay programıyla toplumsal yaşamda barış içerisinde yaşama becerisi için gerekli olan eğitim programlarının, yöntem ve stratejilerinin, uygulamaların tartışılması amaçlanmaktadır.

Çalıştay; ülkemizde barış eğitimi ile ilgili çalışmalar yapan akademisyenler ile Birleşik Krallık’tan gelecek katılımcılar ile birlikte düzenlenecektir. 18-19 Ocak 2018 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirilecek proje çalıştayının yürütücülüğünü Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç.Dr. Soner Polat yapmaktadır.