Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmenlik Uygulamasının işleyişine yönelik toplantı gerçekleştirildi.

8 Mart 2018 tarihinde, 24 Kasım Anadolu Lisesi Konferans salonunda,
Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Öğretmenlik Uygulaması koordinatörü Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Doğan Güllü ve Yrd. Doç. Dr. Levent Durdu ile Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Vedat Çetin ve Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri koordinatörleri ve Okul Müdür/Müdür Yardımcılarının katıldığı Öğretmenlik Uygulamasının yürütülmesine yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şubesi, Öğretmenlik Uygulamasının yürütülmesine yönelik MEB tarafından yapılan bilgilendirmeyi paylaştılar. Daha kaliteli bir öğretmenlik uygulaması gerçekleştirilebilmesi adına yapılması gerekenler ile MEB tarafından MEBBİS üzerinde yapılan değişiklikleri ve MEBBİS girişlerinde dikkat edilmesi gereken önemli noktaları okul müdürleri ile paylaştılar.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli sunumunda, kısaca Eğitim Fakültesini tanıttı. Öğretmenlik Uygulamasının yürütülmesine yönelik çerçeve bilgilere yer verdikten sonra başta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olmak üzere MEB ile gerçekleştirilen işbirliklerine değindi.

Özellikle Öğretmenlik Uygulamasının yürütülmesine yönelik bilgi alışverişinde bulunulan toplantı, okul müdür/müdür yardımcılarının sorularının yanıtlandığı bölüm ile tamamlandı.