KYK 2018-2019 Üniversite Burs Kontenjanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün
03.10.2018 tarih ve E.5755189  sayılı yazısı gereği, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün 5102 sayılı kanun gereği tarafımızca burs verilmesini öngördüğümüz öğrencilerin için 2018-2019 öğretim yılı için Üniversitemize (Eğitim Fakültesi için 4 adet) burs kontenjanı ayrılmıştır.

Bu çerçevede ilgili bursa başvurmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki formu doldurup bölüm sekreterliklerine 17 Ekim 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir. Lütfen belirtilen kriterleri ve açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

 

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Beyan edilen gelir düzeyi, başarı ve sosyal duruma ilişkin bilgiler Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından araştırılacak, burs verilmesine Kredi ve Yurtlar Kurumu karar verecek ve burs sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumunun web sayfasında açıklanacaktır.

Ayrıca, her ne kadar ilgili burs Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurulu Genel Müdürlüğü tarafından organize ediliyor olsa da, burada bahsedilen burs başvurusu üniversite için ayrılan 4 kişilik kontenjan içindir. İlgili kurumun KYK-Bursu olarak bilinen bursuna öğrencilerin ayrıca başvurmaları gerektiği ve ilgili süreci www.kyk.gov.tr adresinden takip etmeleri gerektiği yüksek önemle duyurulur.

 

Burs VerileMEYECEK Öğrenciler

  • Kurumdan öğrenim kedisi veya burs almış öğrenciler,
  • 5102 Sayılı Kanunun 2- maddesi kapsamında yer alan kamu kurum ve kuruluşlarından burs almakta olan öğrenciler,
  • Burs isteğinde bulunduğu tarihte, okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler,
  • Yabancı uyruklu öğrenciler,
  • Polis akademisi öğrencileri ile askeri okul öğrencileri,
  • Ek süre öğrenim gören öğrenciler,

 

Başvuru formu için tıklayınız. Lütfen, formu tam ve eksiksiz doldurunuz.

 

Öğrencilerimizin dikkatine önemle duyurulur.