Prof. Dr. Osman Gürsoy “Matematik, Bilim ve Yaşam Üzerine” adlı konferans verdi.

Fakültemiz Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı tarafından 18 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen konferansta Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Gürsoy “Matematik, Bilim ve Yaşam Üzerine” adlı konferans verdi.

Konferansa Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Küçük, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm başkanı Prof. Dr. Ahmet Bilgin ile İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. A. Arzu Arı, Yrd.Doç.Dr. Yasemin KABA, Yrd.Doç.Dr. Cüneyt YAZICI ve Yrd.Doç.Dr. A. Fuat YENİÇERİOĞLU katıldı. İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Prof. Dr. Gürsoy Matematik ve Bilim üzerine bilgiler aktardı.

 

Prof. Dr. Osman Güysor

Prof. Dr. Osman Gürsoy

Prof. Dr. Osman Gürsoy, 1969 yılında Ankara Üniversitesi Matematik lisans, 1975 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Yüksek Lisans mezunudur. Doktora derecesini 1979 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinden almıştır.

Prof. Dr. Gürsoy, 1980 yılında Yardımcı Doçent, 1990 yılında Doçent ve 1995 yılında Profesör unvanlarını almıştır. Şu anda Maltepe Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programında Prof. Dr. olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Gürsoy başta Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Küçük’ün yüksek lisans ve doktora tezleri olmak üzere çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezi yönetmiştir. Hocamızın uluslar arası ve ulusal indekslerde taranan çok sayıda makalesi ve bu çalışmalara aldığı atıfları bulunmaktadır. Prof. Dr. Gürsoy, uluslar arası konferanslarda da 25’in üzerinde, ulusal konferanslarda yine çok sayıda konferansta konuşmacı olarak yer almıştır.

Prof. Dr. Gürsoy, başta Matematik-Fen Eğitimi konferansları olmak üzere bir çok organizasyon ve derginin düzenleme ve bilim kurulu görevlerinde bulunmuştur. American Math. Society, Türk Matematik Derneği, Matematikçiler Derneği ve European Mathematical Society gibi bilimsel kuruluşlarda görev alan Prof. Dr. Gürsoy, Purdue Üniversitesinde Ziyaretçi Profesör olarak, Stanford Üniversitesinde, Stockholm Teknik üniversitesinde ve Oxford Üniversitesinde (Unicef Bursu ile) doktora sonrası araştırmacı olarak çeşitli çalışmalarda bulunmuştur.

2017_05_18_r6 2017_05_18_r5 2017_05_18_r4 2017_05_18_r3 2017_05_18_r2