“Şiire, Umuda” – Şiir Dinletisinin dördüncüsü düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda 18.04.2018 tarihinde PDR Topluluğu, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalı ile Türkçe Ve Sosyal Bilimler Eğitimi Ana Bilim Dalı iş birliğiyle “Şiire Umuda IV” başlıklı bir şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Geleneksel hâle gelen “Şiire Umuda” etkinliğinin birincisi 22 Aralık 2016 tarihinde (http://www.kouegitim.org/siire-umuda-siir-dinletisi/), ikincisi 25 Mayıs 2017 tarihinde (http://www.kouegitim.org/siire-umuda-siir-dinletisinin-ikincisi-duzenlendi/ ), üçüncüsü ise 13 Aralık 2017 tarihinde (http://www.kouegitim.org/siire-umuda-siir-dinletisinin-ucuncusu-duzenlendi/) gerçekleşmişti. Dördüncüsü düzenlenen bu etkinliğe fakültemizin dekanı, birçok öğretim elemanı ve farklı bölüm öğrencilerinin yanı sıra farklı fakültelerin öğretim elemanı ve öğrencileri tarafından da katılım sağlandı. Fakültemiz dekanı Prof. Dr. Elşen Veli başta olmak üzere, fakültemiz öğretim elemanları ve üniversitemizin çeşitli bölümlerinden hocalarımız okudukları şiirler ile katkı sağladılar.

Etkinliğin konukları arasında bulunan “Şiirin Lacivert Delikanlısı” olarak bilinen Suat Özdemir ve emekli öğretmen Mehmet Kılıçoğlu da okudukları şiirlerle dinletiye katkıda bulundular. Eğitim Fakültesi Müzik Grubu’nun bazı şiirlerin bestelenmiş hallerine yer verdikleri şiirli düetlerle dinleyicilere müzik keyfi yaşattığı etkinlik, iki saat sürdü ve tüm katılımcılardan büyük beğeni topladı.

“Şiire Umuda IV” başlıklı dinletinin düzenlenmesinde emeği geçen öğretim elemanı ve öğrencilerimizin isimleri şöyledir:

Kübra Şadoğlu, Mahi Kayıkcı, Tuğba Soyhan, Beyzanur Metin, Şeyda Örükaya, Ertan Balcı, Aslınur Akpınar, Gülhanım Altun, Özlem Şekir, İrem Kargı, Zeynep Karaca, Hayrettin Ömeroğlu, Melike Gür, Sümeyye Nur Mar, Büşra Meltem Özgölet, Uğur Deve, Hande Aksoy, Furkan Bayram, İlkem İşcan, Özge Tiktaş, Selma Zümre Sezgin, Bünyamin Ataselim, İrem Kaval, Şeyda Karaşah, Murat İnci, Hakan Şian Arslan, Büşra Darıcı, Esma Ersöz, Duygu Muratalan, Elşen Veli, Ayşe Hicret Güdük, Osman Nejat Akfırat, Şenel Gerçek, Gürkan Yavaş, Işıl Altun, Mülayim Emre Cihan, Abdulkadir Ceylan.

Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda
Şiire, Umuda


“Şiire, Umuda” şiir dinletilerinin önceki yıllara ait haberleri için;
18 Nisan 2018
“Şiire, Umuda” – Şiir Dinletisinin dördüncüsü düzenlendi.
http://www.kouegitim.org/siire-umuda-siir-dinletisinin-dorduncusu-duzenlendi/

13 Aralık 2017
“Şiire, Umuda” – Şiir Dinletisinin üçüncüsü düzenlendi.
http://www.kouegitim.org/siire-umuda-siir-dinletisinin-ucuncusu-duzenlendi

25 Mayıs 2017
“Şiire, Umuda” – Şiir Dinletisinin ikincisi düzenlendi.
http://www.kouegitim.org/siire-umuda-siir-dinletisinin-ikincisi-duzenlendi 

22 Aralık 2016
“Şiire, Umuda” – Şiir Dinletisi
http://www.kouegitim.org/siire-umuda-siir-dinletisi