Üniversitemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Uygulama Okulu İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Kocaeli Valiliği’nde düzenlenen tören ile protokol imzalandı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik tarafından imzalanan protokol ile il genelinde tespit edilecek olan okullar ‘Uygulama Okulu’ olarak belirlenecek. Protokol ile okulların, Milli Eğitim Bakanlığı politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu amaçları doğrultusunda, içinde bulundukları koşul ve öncelikler dahilinde gelişmelerini sağlayacak Okul Gelişim Modeli’ne geçebilmeleri ve evrensel normlarda hizmet sunabilmeleri amaçlanıyor.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından belirlenecek temsilciler ve okul yönetimi tarafından yapılacak ortak çalışmayla ders içi ve ders dışı etkinlikler, ders materyali geliştirme, örnek ders uygulamaları, öğretmen eğitimleri, veli eğitimleri vb. faaliyetler planlanıp hayata geçirilecek. Ayrıca; uygulama okulunda geliştirilen ders materyalleri, örnek ders anlatımları vb. uygulamalar Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm öğretmenlerin faydalanması amacıyla çevrimiçi ortamlarda paylaşılacak.